Niniejszy serwis został stwrzony po to by zgromadzić w jednym miejscu wszystkie informacje, które pomogą Ci w zarządzaniu własnymi pieniędzmii oraz domowym budżetem. Porady zawarte na podstronach serwisu pozwolą Ci efektywnie wykożystać swoje oszczędności.
Oferty kredytowe wszystkich banków. Kredyty hipoteczne, samochodowe, konsolidacyjne, gotówkowe. Porównania kredytów, aktualne promocje kredytowe.
dowiedz się więcej.
Oferty inwestycyjne naszych partnerów:
 

W internecie można odnaleźć kilka sposobów zarządzania prywatnymi pieniędzmi i budżetem domowym. Oto przykładowy budżet, który wiele osób uważa za poprawny:

  • 55% całego zarobku musi wystarczyć na “potrzeby życiowe” (mieszkanie, transport, konieczne ubrania, jedzenie itd.)
  • 10% - edukacja - rozwój (nauka, szkolenia, treningi itd.)
  • 10% - oszczędności “financial freedom account” czyli pieniądze których nigdy nie wydajesz tylko odkładasz do momentu jak widzisz ze możesz je zainwestować w coś co może przynieść Ci pasywny przychód. Kupno mieszkania, które wynajmiesz, inwestycja w business, który będzie na Ciebie pracował
  • 10% - long term inwestment - odkładanie na inwestycje we własny dom czy mieszkanie
  • 10% - zabawa. Imprezy, nowe ciuchy itd. czyli wiesz, że masz w portfelu 100zł, które możesz przepuścić w barze i nigdy nie będziesz się martwił “ale dużo wydałem”. Wiesz, że tą kasę możesz po prostu roztrwonić dla własnej przyjemności
  • 5% to pieniądze "do rozdania" i pomocy dla innych (ofiara w kościele, pomoc biedniejszej rodzinie czy kumplowi. Kupienie prezentu dla znajomego, którego nie stać na wymarzoną książkę itd.

Powyższy przykład pochodzi z bloga: marcinolejnik.eu


1. Praca
2. Podatki
3. Biznes
4. Prawo pracy
5. Finanse
6. Telekomunikacja
7. Sprzet
8. Internet