Jak założyć konto dla dziecka

W dzisiejszy świecie karty płatnicze i konto bankowe posiada prawie każdy. Zawczasu zapoznaj z nimi Twoje dziecko, aby w przyszłości radziło sobie bez problemów
 

konto dla dzieckaJeśli zdecydowałeś się na założenie konta dla dziecka, to najlepszym wyborem jest izzyKONTO w mBanku. Naprawdę jest to sprawdzona przez dziesiątki tysięcy osób forma prowadzenia oszczędności dla dzieci. Wystarczy, że twoje dziecko ma skończone 13 lat i możesz założyć dla niego rachunek postępując według poniższych kroków.


 1. Wejdź na stronę banku 2. Nikt nie wierzy informacjom na słowo więc w zakładce „Serio za free” sprawdź dokładnie ofertę banku. Gwarantuje jednak, konto i przelewy są darmowe!
 3. Użyj przycisku wyślij wniosek aby otworzyć konto dla dziecka.
 4. Przygotuj dokumenty takie jak dowód osobisty oraz legitymacje szkolną dziecka.
 5. Klikając dalej wypełniaj kolejne kroki formularza. Sporządzając tym samym umowę, którą będziesz mógł odebrać w jednym z punktów mBanku, bądź też która dostarczy Ci za darmo kurier.
 6. Pamiętaj, od umowy możesz odstąpić w momencie jej odbioru.
 7. Wypełnij wszystkie potrzebne pola i czekaj na odbiór dokumentów.
 8. Przekaż dane dostępowe swojemu dziecku, umożliwiając mu zgłębianie wiedzy na temat osobistego konta dla dzieci. Ucz go oszczędzać! Konto jest oprocentowane, więc zadbaj o to aby Twoja pociecha widziała jak oszczędności rosną!
 9. Uświadom dziecko jakie są korzyści posiadania konta bankowego oraz jakie są zasady bezpieczeństwa.

  Załóż bezpłatne konto dla dziecka

Lista korzyści wynikających z posiadania konta dla dziecka

 1. Dziecko otrzymuje bezpłatnie kartę bankomatową, która zapewnia bezpieczniejsze korzystanie  z pieniędzy niż gotówka. Z karty oczywiście można zrezygnować.
 2. Zabezpieczona kodem PIN karta chroni kieszonkowe nastolatka.
 3. Dzięki aktywnej formie oszczędzania dziecko uczy się gospodarowania swoimi pieniędzmi.
 4. Posiadanie własnego konta uczy też finansowej niezależności oraz umiejętności podejmowania wyborów.
 5. Dziecko korzystając z darmowych przelewów i swoich oszczędności może kupować rzeczy w sklepach internetowych. Ceny w takich sklepach są zdecydowanie niższe a i wybór większy dzięki czemu hobby na jakie przeznaczone zostaną pieniądze staje się tańsze.
 6. Oszczędzanie jest nie tylko aktywne ale także pasywne. Konto jest oprocentowane więc co miesiąc przybywa na nim gotówki. Im więcej na koncie tym więcej odsetek!
 7. Karta płatnicza powoduje, że w oczach rówieśników dziecko jest bardziej dojrzałe


Lista korzyści dla rodzica
 1. Posiadasz większą kontrolę nad wysokością kieszonkowego jakie przekazujesz dziecku. Wystarczy ustawić stałe zlecenie na twoim koncie, aby co tydzień/miesiąc przelewać daną sumę na konto dziecka.
 2. Masz pełną kontrolę nad wydatkami dziecka! Każdego dnia możesz w historii konta sprawdzić na co twoje dziecko przeznacza pieniądze.
 3. W każdej chwili możesz sprawdzać stan oszczędności dziecka na jego koncie. Możesz to zrobić telefonicznie bądź przez internet. Oprócz tego co miesiąc otrzymujesz zestawienie transakcji z konta dziecka.
 4. Ustalasz dzienny limit na wydatki, ucząc jeszcze większej oszczędności.
 5. Zakładając konto bankowe dla dziecka sprawiasz, że szybko uczy się ono oszczędności gdyż pieniądze na koncie należą do niego. To dziecko decyduje jak je wydać i samo ponosi konsekwencje tych wydatków.
 6. Nie musisz się przejmować bezpieczeństwem gotówki jaka standardowo przekazywałbyś dziecku. Pieniądze przeznaczone na szkolną wycieczkę nie zginą w autobusie. Zabezpiecza je PIN karty płatniczej.
 7. W razie nagłej potrzeby natychmiast możesz zasilić konto swojego dziecka zlecając telefonicznie bądź przez internet przelew. Nie zależnie czy trzeba jeszcze tego samego dnia zapłacić w szkole za dodatkowe lekcje języka, czy też na wycieczce dziecko potrzebuje pieniędzy na bilet wstępu do muzeum, jesteś w stanie zareagować szybko.


Rady jakie powinieneś przekazać dziecku zanim otrzyma dostęp do swojego konta bankowego
 1. Nigdy nie pożyczaj nikomu karty płatniczej. W razie zagubienia natychmiast zgłoś ten fakt rodzicom.


Bezpłatne konto dla dzieci od 13 roku życia, 0 zł za kartę, 0 zł za prowadzenie, 0 zł za przelewy, dostęp przez internet , więcej...
Więcej informacji znajdziesz na stronie http://kontodladziecka.info.

 

 

1. Praca
2. Podatki
3. Biznes
4. Prawo pracy
5. Finanse
6. Telekomunikacja
7. Sprzet
8. Internet