Niniejszy serwis został stwrzony po to by zgromadzić w jednym miejscu wszystkie informacje, które pomogą Ci w zarządzaniu własnymi pieniędzmii oraz domowym budżetem. Porady zawarte na podstronach serwisu pozwolą Ci efektywnie wykożystać swoje oszczędności.
Oferty kredytowe wszystkich banków. Kredyty hipoteczne, samochodowe, konsolidacyjne, gotówkowe. Porównania kredytów, aktualne promocje kredytowe.
dowiedz się więcej.
Oferty inwestycyjne naszych partnerów:
 

Jak oszczędzać na alkoholu?

Oszczędzaj na alkoholu! Naprawdę jest to idealne jedno z najlepszych pól dla oszczędności, zwłaszcza, gdy alkohol w naszym gospodarstwie pojawia się każdego dnia. Najpopularniejszym i najdroższym nałogiem jest palenie, zwłaszcza ostatnio kiedy podrożała akcyza na wyroby tytoniowe, dlatego korzystnie nie tylko dla kieszeni, ale i dla zdrowia jest je rzucić lub przynajmniej ograniczyć.
Z alkoholem jest podobnie. 2 puszki piwa dziennie, to naprawdę jest nieco za dużo. Można taki niby alkoholizm trochę poskromić. Można przecież ograniczyć się do picia żadnej. Policzmy 2 piwa po 2,50 to 5 zł dziennie, czyli około 150 zł miesięcznie. Wyjdzie to korzystnie nie tylko dla naszej kieszeni ale i dla zdrowia.
Honorowe stawianie wódki za wódką też nie jest konieczne, tym bardziej, że na ogół szybko gubi się rachubę, kto, komu i za co. Gdy czujemy, że mamy taki problem, dobrze jest po prostu stawić mu czoło i nie oszukiwać się, że pijemy sporadycznie i dla przyjemności.
Najlepiej jeśli będziesz zapisywać wszystkie wydatki na alkohol. Możesz to tego użyć zeszytu bądź dostępnego na naszej stronie arkusz excel. Istenieje też ciekawe program, dzięki któremu nie tylko zapiszesz wydatki związane z alkoholem ale także zmniejszysz promile. Jest nim alkomat online, aplikacja która oblicza stężenie alkoholu we krwi. Wyniki możesz zapisywać w bazie danych jeśli masz utworzone konto. Na stronie witualny alkomat wygeneruje też miesięczne i roczne zestawienie wydatków związanych z alkoholem.

Oszczędności na alkoholu nie dotyczą tylko osób które mają z nim problemy. Może planujesz akurat wesele? Nie warto kupować 15 skrzynek wódki w pobliskim sklepie. Udaj się do hurtowni i sprawdz promocje w dyskontach. Duże supermarkety często prowadzą promocję dzieki którym na butelce zaoszczędzisz nawet 2 zł. 150*2? Prosta matematyka 300 złotych w kieszeni

 

1. Praca
2. Podatki
3. Biznes
4. Prawo pracy
5. Finanse
6. Telekomunikacja
7. Sprzet
8. Internet